Logo firmy

Piana Natryskowa

Globalne zapotrzebowanie na izolacje natryskowe wzrasta z roku na rok. Stanowi to zasługę unikalnych właściwości, jakimi odznaczają się systemy izolacyjne wykonane za pomocą pianki poliuretanowej. Inwestorzy przychylnym okiem patrzą na krótszy czas wykonania oraz generowanie większych oszczędności niż przy tradycyjnych technikach ocieplania poddaszy, ścian czy izolacjach dachów. Izolacja natryskowa pozwala wyeliminować problem strat ciepła w okresie zimowym, a także chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń w okresie letnim.

 Izolacje natryskowe stanowią oczekiwaną alternatywę dla tradycyjnych technik docieplania budynków. Odpowiednio dobrany materiał pozwala na stworzenie dostosowanego do potrzeb użytkowników oraz rodzaju konstrukcji systemu pianki natryskowej otwarto- bądź zamknięto-komórkowej. Wysoka przyczepność materiału do podłoża i wysokie parametry termoizolacyjne sprawiają , że izolacja natryskowa utrzymuje się na miejscu przez wiele lat bez obniżenia pierwotnych właściwości termicznych. Zastosowanie właściwego systemu pozwala uniknąć problemu pojawiania się wilgoci oraz niepożądanych temperatur.

Istotny jest również czas realizacji. Ocieplenie poddasza pianką nie wymaga uprzedniego przygotowania powierzchni, na które zostanie naniesiony materiał izolacyjny. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, a szczególnie doskonałą przyczepność do różnego rodzaju powierzchni, Inwestorzy nie muszą obawiać się dodatkowych kosztów oraz czasu, którego wymagałoby oczyszczenie oraz wyrównanie powierzchni ścian i stropu. Tak utworzona bariera termiczno-akustyczna jest w pełni ekologiczna. Nie strzępi się, nie kruszy, nie powoduje zapylenia w pomieszczeniach – jest więc rozwiązaniem, które nie stanowi dodatkowego zagrożenia dla osób zmagających się z alergią

Właściwości, którymi charakteryzuje się pianka natryskowa , z pewnością przełożą się także na odczuwalne wzmocnienie konstrukcji budynku. Jako materiał izolacyjny, poliuratanowa piana izolacyjna jest zarówno w wariancie zamknięto-, jak i tym bardziej otwarto-komórkowym – niezwykle lekka, w związku z czym nie stanowi dodatkowego obciążenia konstrukcyjnego, które mogłoby generować zagrożenie dla trwałości budynku. Wręcz przeciwnie – usztywnia i wzmacnia jego konstrukcję. Istotnym atutem jest także krótki czas zastygania i sztywnienia materiału – dzięki temu pokrycie nawet stosunkowo dużej powierzchni nie jest czasochłonne.

Jednak tym, co bez wątpienia będzie jednym z najistotniejszych argumentów dla naszych Klientów, są oszczędności. Skuteczna bariera cieplna pozwala znacznie poprawić efektywność ogrzewania, zatrzymać ciepło w budynku, a tym samym – ograniczyć koszty związane z koniecznością utrzymania stałej, optymalnej temperatury we wszystkich pomieszczeniach domu mieszkalnego czy każdego innego budynku. W ten sposób można również przygotować do pełnej adaptacji najwyższe kondygnacje , znajdujące się na poddaszu.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuję